Kosmetyki dla psów - Vulpes

Przejdź do treści

Menu główne:

Katalog wyrobów
1. Kąpiel psów mocno zabrudzonych i zmywanie wcześniej stosowanych kosmetyków:

VULPES szampon O2
Szampon do pielęgnacji psów z lanoliną
Przeznaczenie:
Podstawowy szampon do kąpieli bardzo zabrudzonej sierści oraz do zmywania wcześniej stosowanych kosmetyków. Delikatny, o bardzo dobrych właściwościach myjących. Dodatek lanoliny chroni włos i skórę przed wysuszeniem. Jednak po kilkukrotnym użyciu, bez równoczesnego stosowania odżywek lub szamponów odżywczych, mogą pojawić się objawy przesuszenia włosa, przede wszystkim podatność na zabrudzenie.
Sposób użycia:
Przed kąpielą należy sierść psa dokładnie rozczesać. Szampon przed użyciem rozcieńczyć wodą w stosunku 1:10. Psa namoczyć ciepłą wodą. Na mokrą sierść nanieść niewielką ilość rozcieńczonego szamponu i delikatnie wcierać, następnie spłukać. Dla uzyskania prawidłowego efektu czynność powtórzyć. Po kąpieli wskazane jest użycie odżywek VULPES stosownie do rodzaju i jakości włosa.
 
2. Pielęgnacja podtrzymująca dobrą kondycję sierści i skóry – kosmetyki na bazie oleju lisiego

VULPES szampon L2
Szampon do pielęgnacji psów z olejem lisim
Przeznaczenie:
Dla każdego rodzaju włosa. Zawarty w nim olej lisi odpowiednio natłuszcza i odżywia włos. Szampon posiada doskonałe właściwości myjące, łatwo się spłukuje.
Sposób użycia:
Przed kąpielą należy sierść psa dokładnie rozczesać. Szampon przed użyciem rozcieńczyć wodą w stosunku 1:5 jeśli pies jest mocno zabrudzony, a 1:10 jeśli nie jest bardzo brudny. Psa namoczyć ciepłą wodą. Na mokrą sierść nanieść niewielką ilość rozcieńczonego szamponu i delikatnie wcierać, następnie spłukać. Dla uzyskania prawidłowego efektu czynność powtórzyć. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując po kąpieli odżywkę na bazie oleju lisiego - balsam L5.
 
VULPES balsam L5
Odżywka do pielęgnacji psów z olejem lisim
Przeznaczenie:
Dla każdego typu sierści. Dzięki zawartemu w niej olejowi lisiemu w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego natłuszcza i wzmacnia włos, nie zmieniając jego struktury. Ożywia i podkreśla barwę szaty. Nie powoduje zażółceń sierści białej. Ułatwia rozczesywanie, równocześnie chroniąc przed sfilcowaniem.
Sposób użycia:
Po wykąpaniu psa na mokry włos nałożyć odżywkę, dokładnie ją rozprowadzić i wetrzeć. Pozostawić na sierści kilka minut, następnie spłukać. Po wysuszeniu rozczesać. W przypadku tendencji do bardzo suchego włosa, odżywkę można stosować między kąpielami do codziennego użytku, rozcieńczoną w ciepłej wodzie w stosunku 1:20. Tak sporządzonym roztworem spryskiwać suchą, rozczesaną sierść. Nie spłukiwać.
  
3. Dla psów wymagających zwiększenia objętości sierści na całym ciele lub w niektórych miejscach:

VULPES balsam LP5
Odżywka do pielęgnacji psów z olejem lisim i keratyną
Przeznaczenie:
Dla psów, które powinny mieć dużą objętość włosa na całym ciele, jak również dla tych, u których pożądana jest ona tylko miejscowo: na kryzach, brodach, uszach, łapach, ogonach itp. Ponieważ olej lisi nie daje zażółceń, odżywka przeznaczona jest również dla psów białych.
Sposób użycia:
Po wykąpaniu psa na mokry włos nałożyć odżywkę, dokładnie ją rozprowadzić i wetrzeć. Pozostawić na sierści kilka minut, następnie spłukać. Po wysuszeniu rozczesać. W przypadku tendencji do bardzo suchego włosa, odżywkę można stosować między kąpielami do codziennego użytku, rozcieńczoną w ciepłej wodzie w stosunku 1:20.
Tak sporządzonym roztworem spryskiwać suchą, rozczesaną sierść. Nie spłukiwać.
 
VULPES szampon M2
Szampon do pielęgnacji psów z olejem migdałowym, hydrolizatem keratyny i alantoiną
Przeznaczenie:
Regularnie stosowany przywraca sierści zdrowy wygląd, równocześnie zwiększając jej objętość. Posiada bardzo dobre właściwości myjące, łatwo się spłukuje. Zawarta w nim keratyna i alantoina, w zestawieniu z olejem migdałowym, czyni go delikatnym środkiem myjącym dla włosa i skóry.
Sposób użycia:
Przed kąpielą sierść psa dokładnie rozczesać, następnie namoczyć ciepłą wodą. Szampon przed użyciem rozcieńczyć wodą w stosunku 1:10. Nałożyć odpowiednią ilość rozcieńczonego szamponu na mokrą sierść, masować przez kilka minut a następnie spłukać. W razie potrzeby czynność powtórzyć. Po kąpieli wskazane jest użycie odżywki na bazie oleju migdałowego - balsamu M5 lub na bazie oleju lisiego - balsamu L5 albo LP5 .
 
VULPES balsam M5
Odżywka do pielęgnacji psów z olejem migdałowym i keratyną
Przeznaczenie:
Dla psów długowłosych. Zawarty w niej olej migdałowy wzmacnia i natłuszcza włos, ułatwia rozczesywanie, a także natłuszcza, nawilża i uelastycznia skórę, natomiast hydrolizat keratyny zwiększa objętość włosa.
Sposób użycia:
Po umyciu psa w szamponie z olejem migdałowym wetrzeć niewielką ilość odżywki w sierść i po kilku minutach spłukać.
 
 4. Pielęgnacja psów z włosem długim – jedwabistym:  zestaw na bazie olejów: lisiego i migdałowego, z jedwabiem
 
VULPES szampon YV2
Szampon dla psów długowłosych
(YORKI, SETERY, SPANIELE, CHARTY AFGAŃSKIE, CHIHUAHUA, MALTAŃCZYKI itp.)
Przeznaczenie:
Delikatny szampon, oparty m.in. na kompozycji oleju lisiego i hydrolizatu białka jedwabnego. Doskonale nawilża i natłuszcza, równocześnie obciążając włos. Nadaje sierści połysk i jedwabistość, ułatwia czesanie, chroni przed czynnikami zewnętrznymi, jak: słońce, zanieczyszczenia środowiska, działanie suszarki.
Sposób użycia:
Na dokładnie rozczesaną a następnie zmoczoną sierść, nanieść szampon rozcieńczony w stosunku od 1:5 do 1:10, po czym umyć i spłukać. Dla zwiększenia efektu używać z odżywkami VULPES Y5 lub YS5.
Uwaga: 
Jeśli włos poddawany jest częstym zabiegom kosmetycznym, do wstępnej kąpieli zalecamy szampon VULPES O2, doskonale zmywający pozostałości kosmetyków.
 
VULPES balsam Y5
Odżywka dla psów o długim, jedwabistym włosie
(YORKSHIRE TERIER, SHIH-TZU, CHART AFGAŃSKI, SETERY itp.)
Przeznaczenie:
Do systematycznej pielęgnacji włosa. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom składników, w tym delikatnego oleju naturalnego
i hydrolizatu białka jedwabnego, doskonale nawilża, natłuszcza i chroni delikatny włos, równocześnie podkreślając jego fakturę i kolor.
Sposób użycia:
Dokładnie rozczesanego psa wykąpać w szamponie dla psów długowłosych. Odpowiednią ilość odżywki rozcieńczyć w ciepłej wodzie w stosunku od 1:5 do 1:15  i nanieść dokładnie na włos. Następnie spłukać.
  
VULPES balsam YS5
Odżywka regenerująca dla psów o jedwabistym włosie
Przeznaczenie:
Dla psów, których włos stał się suchy, łamliwy, bez połysku. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom składników, w tym delikatnego oleju naturalnego i hydrolizatu białka jedwabnego, doskonale odżywia, natłuszcza, i obciąża włos, przywracając mu jedwabistą strukturę.
Sposób użycia:
Dokładnie rozczesanego psa wykąpać w szamponie dla psów długowłosych. Odpowiednią ilość odżywki rozcieńczyć w ciepłej wodzie w stosunku od 1:5 do 1:10  i nanieść dokładnie na włos. Następnie spłukać.
 
 VULPES balsam V5
Odżywka dla psów długowłosych do stosowania między wystawami
Przeznaczenie:
Doskonale odżywia, nawilża i obciąża włosy, zostawia na nich ochronny film, stymuluje wzrost. Zalecana dla „trudnego włosa” ze skłonnością do puszenia się lub łamania, dla YORKÓW, SETERÓW, CHARTÓW, SPANIELI, CHICHUAHUA, MALTAŃCZYKÓW, SHIH-TZU i dla wielu innych ras psów długowłosych.
Sposób użycia:
W zależności od stanu okrywy, stosować w rozcieńczeniach od 1:5 do 1:10. Po kąpieli w szamponie dla psów długowłosych nałożyć na mokry włos, po 5 minutach spłukać
 
5. Pielęgnacja psów z włosem długim – jedwabistym:  zestaw z olejem kokosowym i jedwabiem
 
VULPES szampon C2
Szampon dla psów z olejem kokosowym, do pielęgnacji włosa długiego - jedwabistego
(YORKI, MALTAŃCZYKI, CAVALIERY, SPANIELE, SETERY itp.)
Przeznaczenie:
Doskonale myje i natłuszcza włos, pozbawia go przykrego zapachu.
Sposób użycia:
Dokładnie rozczesanego psa namoczyć ciepłą wodą. Szampon rozcieńczyć w stosunku 1:5, nanieść na włos, po umyciu dokładnie
spłukać. Po kąpieli stosować odżywkę VULPES C5
 
VULPES balsam C5
Odżywka z olejem kokosowym dla psów długowłosych o jedwabistej strukturze włosa
(YORKI, MALTAŃCZYKI, CAVALIERY, SPANIELE, SETERY itp.)
Przeznaczenie:
- natłuszcza i odżywia włos
- systematyczne używanie ułatwia rozczesywanie
- chroni włos przed wysuszeniem
Sposób użycia:
Na psa wykąpanego w szamponie VULPES C2 nanieść odżywkę rozcieńczoną w stosunku od 1:5 do 1:10, po 5 minutach dokładnie spłukać.
 
6 . Pielęgnacja psów z włosem długim – jedwabistym -  przygotowanie do wystawy: zestaw X2, X5
 
VULPES szampon X2
Szampon dla psów długowłosych – przygotowanie do wystaw
(YORK, BIEWER, MALTAŃCZYK, PAPILLON, CHICHUAHUA, CZESKI TERIER, BICHON, BRABANTCZYK, CAVALIER, CHIN JAPOŃSKI, CHIŃSKI GRZYWACZ i inne)
Przeznaczenie:
- do kąpieli  psów długowłosych w okresie wystaw . Nie pozostawia tłustych plam na sierści.
Sposób użycia:
Dokładnie rozczesanego psa namoczyć ciepłą wodą. Szampon rozcieńczyć w stosunku 1:10, nanieść na włos, po umyciu dokładnie spłukać. Po kąpieli stosować odżywkę VULPES X5.
 
VULPES balsam X5
Odżywka dla psów długowłosych na bazie delikatnego oleju z jedwabiem przygotowanie do wystaw
(YORK, BIEWER, MALTAŃCZYK, PAPILLON, CHICHUAHUA, CZESKI TERIER, BICHON, BRABANTCZYK, CAVALIER, CHIN JAPOŃSKI, CHIŃSKI GRZYWACZ i inne)
Przeznaczenie:
Odżywia, nawilża, nabłyszcza i obciąża włos, nie pozostawiając efektu „tłustego włosa”, dzięki czemu świetnie nadaje się do przygotowania psa na wystawę. Nie zażółca.
Sposób użycia:
W rozcieńczeniach od 1:5 do 1:20 – w zależności od kondycji włosa. Odżywka do spłukiwania.

7 . Psy szorstkowłose i z włosem sztywnym („kozi włos”)
 
VULPES szampon YB2
Szampon dla psów szorstkowłosych i o "kozim włosie"
(SZNAUCERY, TERIERY, JAMNIKI, PON-y, BRIARDY itp)
Przeznaczenie:
Zachowuje twardość włosa dzięki specjalnie dobranej mieszaninie naturalnych białek i tłuszczów. Delikatnie natłuszcza i odżywia sierść, podkreślając jej kolor, nadając połysk i zdrowy wygląd. Łagodnie, ale skutecznie usuwa zanieczyszczenia.
Sposób użycia:
Na dokładnie rozczesaną, następnie zmoczoną sierść, nanieść szampon rozcieńczony w stosunku ok. 1:5, po czym umyć i spłukać.
Uwaga:
Jeśli włos poddawany jest częstym zabiegom kosmetycznym, do wstępnej kąpieli zalecamy szampon VULPES O2, doskonale zmywający pozostałości kosmetyków.
 
8 . Psy z włosem ciężkim – długim lub półdługim
VULPES szampon A2
Szampon z olejem avocado do pielęgnacji psów o długim i półdługim włosie
(LHASA-APSO, TERIER TYBETAŃSKI, LEONBERGER, BERNARDYN, BERNEŃSKI PIES PASTERSKI itp.)
Przeznaczenie:
Podtrzymuje charakterystyczną, ciężką strukturę włosa. Posiada doskonałe własności myjące.
Sposób użycia:
Dokładnie rozczesanego psa namoczyć ciepłą wodą. Szampon rozcieńczyć w stosunku 1:4, nanieść na włos, po umyciu dokładnie
spłukać. Po kąpieli stosować odżywkę A5
 
VULPES balsam A5
Odżywka z olejem avocado do pielęgnacji psów o długim, ciężkim włosie oraz z włosem półdługim
(LHASA APSO, TERIER TYBETAŃSKI, LEONBERGER, BERNARDYN, BERNEŃSKI PIES PASTERSKI, itp.)
Przeznaczenie:
- włos staje się lśniący, dobrze odżywiony i obciążony
- zapobiega elektryzowaniu się włosa
- ułatwia rozczesanie
Sposób użycia:
Na psa wykąpanego w szamponie VULPES A2 nanieść odżywkę rozcieńczoną w stosunku 1:5, po 5 minutach dokładnie spłukać.
  
9. Pielęgnacja psów krótkowłosych

VULPES szampon L2
Szampon do pielęgnacji psów z olejem lisim
Przeznaczenie:
Dla każdego rodzaju włosa. Zawarty w nim olej lisi odpowiednio natłuszcza i odżywia włos. Szampon posiada doskonałe właściwości myjące, łatwo się spłukuje.
Sposób użycia:
Przed kąpielą należy sierść psa dokładnie rozczesać. Szampon przed użyciem rozcieńczyć wodą w stosunku od 1:5, jeśli pies jest mocno zabrudzony, a 1:10 jeśli nie jest bardzo brudny. Psa namoczyć ciepłą wodą. Na mokrą sierść nanieść niewielką ilość rozcieńczonego szamponu i delikatnie wcierać, następnie spłukać. Dla uzyskania prawidłowego efektu czynność powtórzyć. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując po kąpieli odżywkę na bazie oleju lisiego - balsam L5.
 
VULPES szampon R2
Szampon do pielęgnacji psów z olejem rycynowym i hydrolizatem keratyny
Przeznaczenie:
Zapobiega wysuszaniu sierści, regeneruje zniszczony włos, działa odżywczo na skórę i cebulki włosowe. Posiada bardzo dobre właściwości myjące, łatwo się spłukuje.
Sposób użycia:
Przed kąpielą należy sierść psa dokładnie rozczesać. Szampon przed użyciem rozcieńczyć wodą w stosunku 1:5. Psa namoczyć ciepłą wodą. Na mokrą sierść nanieść niewielką ilość rozcieńczonego szamponu i delikatnie wcierać, następnie spłukać. Dla uzyskania prawidłowego efektu czynność powtórzyć. Po kąpieli można użyć odżywki VULPES, stosownie do rodzaju i jakości włosa.
 
10. Zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, pielęgnacja między wystawami
 
VULPES balsam OY5
Odżywka do pielęgnacji psów z lanoliną i naturalnymi białkami
Działanie:
Włos i skórę pokrywa ochronną warstwą lanoliny, chroni je przed utratą wilgoci, przywraca sierści połysk i sprężystość, ujędrnia skórę.
Przeznaczenie:
- psy krótkowłose i długowłose – regeneracja sieści w okresie międzywystawowym;
- psy kojcowe – zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi.
Sposób użycia:
Psa, wykąpanego w odpowiednim dla rodzaju szaty szamponie firmy VULPES, spryskać odżywką rozcieńczoną w wodzie w stosunku 1:10, dokładnie rozprowadzić na całą długość włosa, po pięciu minutach spłukać. W okresie wystawowym stosować w rozcieńczeniu 1:20
 
11. Zestaw regenerujący zniszczony włos i podrażnioną skórę, zalecany psom pracującym (służbowym i myśliwskim) oraz mieszkającym w kojcach – na bazie oleju rycynowego i keratyny
 
VULPES szampon R2
Szampon do pielęgnacji psów z olejem rycynowym i hydrolizatem keratyny
Przeznaczenie:
Zapobiega wysuszaniu sierści, regeneruje zniszczony włos, działa odżywczo na skórę i cebulki włosowe. Posiada bardzo dobre właściwości myjące, łatwo się spłukuje.
Sposób użycia:
Przed kąpielą należy sierść psa dokładnie rozczesać. Szampon przed użyciem rozcieńczyć wodą w stosunku 1:5. Psa namoczyć ciepłą wodą. Na mokrą sierść nanieść niewielką ilość rozcieńczonego szamponu i delikatnie wcierać, następnie spłukać. Dla uzyskania prawidłowego efektu czynność powtórzyć. Po kąpieli użyć odżywkę VULPES R5.
 
VULPES balsam R5
Odżywka do pielęgnacji psów z olejem rycynowym
Przeznaczenie:
Balsam odżywczy zarówno dla włosa, jak i skóry, polecany szczególnie dla psów ze zniszczoną strukturą włosa, przełysieniami itp. Wzmacnia cebulki włosowe, odżywia włos przez odpowiednie natłuszczenie, przywraca połysk, wpływa na szybsze odrastanie włosa, uelastycznia skórę.
Sposób użycia:
Po umyciu psa w szamponie VULPES  R2 wetrzeć niewielką ilość balsamu w mokrą sierść i po kilku minutach spłukać. W przypadku psów o zniszczonej sierści: wcierać niewielką ilość roztartego uprzednio w palcach balsamu w suchy, czysty włos, następnie rozczesać. Powtarzać przez 2-3 dni, po czym psa wykąpać.
 
12. Zestaw regenerujący włos i skórę: łagodzi podrażnienia, uelastycznia skórę – zalecany dla suk po odchowie szczeniąt,  dla zwierząt ze skłonnościami do podrażnień skóry, szczególnie polecany salonom pielęgnacji psów
 
VULPES szampon W2
Do sierści zniszczonej, wymagającej odbudowy
Przeznaczenie:
Delikatny, szczególnie polecany groomerom i hodowcom. Doskonały dla suk po odchowaniu szczeniąt oraz dla zwierząt ze skłonnościami do podrażnień skóry.
Sposób użycia:
Stosować z odżywką VULPES W5. Rozcieńczać, w zależności od potrzeb, w stosunku od 1:10 do 1:20.
  
VULPES balsam W5
Odżywka regenerująca
Przeznaczenie:
Na bazie delikatnego oleju, z kolagenem i elastyną. Doskonała dla włosa potrzebującego regeneracji. Odbudowuje zniszczony włos, nadaje mu zdrowy wygląd i połysk. Uelastycznia skórę, dzięki zawartości kwasu bornego łagodzi podrażnienia. Szczególnie
polecana salonom pielęgnacji psów.
Sposób użycia:
Stosować w rozcieńczeniach od 1:5 do 1:15 – w zależności od kondycji włosa. Odżywka do spłukiwania.
 
13. Pielęgnacja szczeniąt i psów młodych
VULPES szampon JU2
Szampon „junior” do pielęgnacji szczeniąt i psów młodych
Przeznaczenie:
Doskonale myje, delikatnie natłuszcza, odżywia, chroni przed czynnikami zewnętrznymi.
Sposób użycia:
Dokładnie rozczesanego psa namoczyć ciepłą wodą. Szampon rozcieńczyć w wodzie w stosunku od 1:10 do 1:20, w zależności od stopnia zabrudzenia sierści. Nanieść na włos, po umyciu spłukać.
 
14. Oleje roślinne do natłuszczania sierści i skóry, oraz jako podkład pod papiloty
 
OLEJ KOKOSOWY
(100%) z Cocos nucifera
W temperaturze pokojowej jest ciałem stałym (t.top.23-26OC)
Przeznaczenie:
- podkład pod papiloty
- do natłuszczania sierści
- działa odżywczo i regeneruje włos
- szczególnie polecany YORKOM i MALTAŃCZYKOM
Sposób użycia:
Roztopić, wkładając butelkę z olejem do ciepłej wody o temperaturze ok. 35OC. Wygodnie jest rozlać do kilku mniejszych słoiczków po kremach i przechowywać w lodówce w zamkniętym opakowaniu. Potarcie palcami powoduje roztopienie cienkiej, powierzchniowej warstwy tłuszczu, co ułatwia rozprowadzenie we włosach.
 
OLEJ MIGDAŁOWY
(100%) ze słodkich migdałów
Przeznaczenie:
Działa odżywczo, stosowany regularnie przywraca sierści połysk i delikatność, skórze – elastyczność.
Przechowywać w lodówce w zamkniętym opakowaniu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego